حمایت ایران نبود، سوریه تمام شده بود/ تدابیر صحیح رهبر انقلاب موجب شکست آمریکا در منطقه شد

ساخت وبلاگ
چکیده : ، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی  نیروهای مسلح صبح روز یکشنبه ٢۵ آذر در چهارمین همایش تب... با عنوان : حمایت ایران نبود، سوریه تمام شده بود/ تدابیر صحیح رهبر انقلاب موجب شکست آمریکا در منطقه شد بخوانید :

، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی

حمایت ایران نبود، سوریه تمام شده بود/ تدابیر صحیح رهبر انقلاب موجب شکست آمریکا در منطقه شد

 نیروهای مسلح صبح روز یکشنبه ٢۵ آذر در چهارمین همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای که در محل سالن شهدای ساصد سازمان صنایع دریایی برگزار شد، با بیان اینکه بستر مطالعاتی بسیار خوبی برای تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبر انقلاب فراهم شده است، گفت: این همایش نشان دهنده بلوغ است و مشخص می‌کند ما به دنبال بررسی اندیشه، ولی فقیه هستیم.

  

وی ادامه داد: زمانی که اندیشه های دفاعی مقام معظم رهبری را بررسی می کنیم به عمق راهبردی و دقت این بیانات پی می بریم، زمانی که ایشان از دقت موشک ها سخن می‌گفتند برای بسیاری رسیدن به این هدف غیر ممکن بود اما همه در مدت کوتاهی رسیدن به این هدف را دیدند. یکی از مهمترین محور های اصلی این همایش ایجاد بستر اجرایی شدن اندیشه های مقام معظم رهبری در همه حوزه ها است.

امیر حاتمی در ادامه با بیان آثار و پیامدهای اندیشه های مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: ایشان بعد از انقلاب جایگاه‌ها و مسئولیت‌های مختلفی داشتند که تاثیر گذاری رهبری در هر کدام از این مسئولیت ها قابل بررسی و ستودنی است. ایشان در اجرایی شدن فرمان امام راحل برای حفظ ارتش و بعد از آن در مجلس شورای اسلامی برای خلع بنی صدر بسیار مهم است. رهبر انقلاب در دوران ریاست جمهوری نیز حمایت و مدیریت جنگ تحمیلی و حمایت ویژه ای از بخش دفاع داشتند.

وی در ادامه به دوران آغازین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای اشاره کرد و گفت: بعد از جنگ تحمیلی بحران های بسیاری از جمله تهاجم عراق به کویت ، حمله آمریکا به عراق و افقانستان در این زمان رخ داد و درایت، آینده نگری و اندیشه دفاعی مقام معظم رهبری موجب اتخاذ سیاست بازدارندگی از سوی جمهوری اسلامی ایران شد. در آن زمان سیاست خودکفایی دفاعی موجب خود اتکایی و پیشرفت در تولید تجهیزات مختلف صنعت دفاعی اتخاذ و موجب بازدارندگی دفاعی شد .

وزیر دفاع در ادامه به حضور آمریکا در منطقه و تهاجم نظامی به عراق و افقانستان اشاره کرد و گفت: ایستادگی و اتخاذ تدابیر صحیح و راهبردی مقام معظم رهبری در این زمان خاص موجب شکست آمریکایی ها و خروج آنها از منطقه شد.

وی افزود: جنگ ۳۳ روزه و همراهی برخی کشورهای اسلامی در کنار رژیم صهیونیستی یکی دیگر از استراتژی های دشمن علیه انقلاب اسلامی بود که در نهایت موجب شکست ارتش رژیم صهیونیستی و نابودی افسانه شکست ناپذیری این رژیم شد. «سید حسن نصرالله» رهبر شجاع حزب‌الله لبنان گفتند که «بارها در این ۳۳ روز حضرت آقا با من تماس گرفتند و گفتند که مقاومت کنید که پیروزی با شماست».

امیر حاتمی در بخشی دیگر از سخنان خود به ایجاد داعش و جنگ نیابتی آمریکا علیه ایران در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: تروریسم برای آسیب به انقلاب اسلامی ایجاد شده بود اما رهبری سیاست شجاعانه ای را اتخاذ و سیاست آمریکایی برای در اختیار قرار سرزمین در اختیار گروه های تروریستی را شکست دادند، آنهایی که از سوریه بازدید کرده‌اند، مطلع هستند که سوریه تمام شده بود اما حمایت ایران از دولت‌های قانونی این کشورها موجب شکست توطئه های دشمنان و ایجاد محور مقاومت شد.

وی ادامه داد : امروز دشمنان از تهدید نظامی نا امید شده اند و از سر استیصال فشار می آورند که شما موشک دارید . ما به خوبی می دانیم که لحظه ای از توان دفاعی نمی توان غافل شد . ان شاءالله در دیگر حوزه ها هم مانند حوزه دفاع با استفاده از اندیشه های رهبر معظم انقلاب به پیشرفت و بازدارندگی برسیم.

وزیر دفاع با بیان این که شعار ما در وزارت دفاع ما می توانیم است افزود: برخی بعد از رونمایی از جنگنده کوثر می گفتند چگونه در ساخت جنگنده به این جایگاه رسیده ایم ، من به آنها می گوییم بخش دفاع، اندیشه های رهبر انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و نگاهی به بیرون ندارد.

انتهای پیام/

عاشقان حسین...
ما را در سایت عاشقان حسین دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 9 دی 1397 ساعت: 17:56