فرمانده کل ارتش: سپاه و بسیج نظام را در مقابل هجمه‌های داخلی و خارجی بیمه کردند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  خبرگزاری مهر: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تاسیس سپاه پاسداران و متعاقب آن تاسیس ارتش ۲۰ میلیونی (بسیج)، نظام نوپای انقلاب را در برابر هجمه‌های داخلی و خارجی بیمه کرد.

  امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، اظهار داشت: ۱۲ سال پیش، هنگامی که برای انتصاب در فرماندهی ارتش خدمت مقام معظم رهبری رسیدم، ایشان فرمودند که «می‌دانید از مهمترین کارهای امام خمینی (ره) چه بود؟» و بعد عنوان کردند: «از مهمترین کارهای امام، کارهای تاسیسی بود و مهمترین آن‌ها، تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران بود.»

  وی ادامه داد: همچنین یکی از کارهای تاسیسی امام راحل (ره)، تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش بود.

  سرلشکر صالحی افزود: ارتش تاسیسی نبود و با تایید و تحکیم به وسیله حضرت امام (ره) تداوم پیدا کرد و به عنوان بازوی انقلاب توانست، از انقلاب نوپا دفاع کند و اجازه عرض اندام به دشمنان در خطوط مرزی را ندهد. دشمن در اوایل انقلاب می‌خواست با انحلال ارتش، انقلاب اسلامی را خلع سلاح کند.

  وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای اساسی در کشور تاسیس سپاه پاسداران و متعاقب آن تاسیس ارتش ۲۰ میلیونی بود، که نظام نوپای انقلاب را در برابر هجمه‌های داخلی و خارجی بیمه کرد.

  فرمانده کل ارتش بیان داشت: ارتش، به عنوان بازوی انقلاب اسلامی توانست در برابر تمام هجمه‌های نظامی و تهدیدات ایستادگی کند و همچنین در تشکیل سپاه پاسداران و ارتش ۲۰ میلیونی کمک کرده و به آن شکل دهد.

  وی بیان کرد: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یک نهاد تاسیسی از طرف امام (ره) بود تا ارتش که بدنه اصلی آن با انقلاب بود را به ارتشی مکتبی تبدیل کند و ما امروز نتایج آن را می‌بینیم و حضور انسان‌های بزرگی چون صیادها، بابایی‌ها و ده‌ها و صدها بزرگ دیگر نشان از زمینه مکتبی ارتش و اقدامات این سازمان است.

  سرلشکر صالحی با اشاره به خاطره‌ای از مقام معظم رهبری و اظهار نظر ایشان درباره حجت الاسلام آل هاشم گفت: در یک جلسه‌ای که خدمت حضرت آقا رسیدیم، مقام معظم رهبری درباره ایشان فرمودند: آقای آل هاشم مرد شریفی است و بعد از این فرمایش، ما در ارتش ایشان را با لقب «سید شریف» عنوان کردیم.

  وی در پایان با اشاره به لزوم تقویت روحیه معنوی و ارتقای ارزش‌های اخلاقی در ارتش، گفت: اکنون سن خدمتی ۷۴ درصد از کارکنان ارتش زیر ۲۰ سال است و همچنین سن خدمتی ۲۶ درصد از کارکنان ارتش بالای بیست سال خدمت است که این بر مسئولیت ما نسبت به جذب جامعه جوان و میانسال ارتش می‌افزاید و باید در این مسیر اهتمام لازم صورت گیرد.

 • مطالب مرتبط
 • خشم صهیونیست‌ها از مسلمان شدن نظامی زن اسرائیلی در مسجدالاقصی
 • واکنش تند فرماندهان ارتش آمریکا به اظهارات ترامپ
 • سرلشکر باقری در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه:
 • تحریم‌کنندگان مهلت تعیین‌شده به قطر را تمدید کردند
 • فرمانده تیم غواصی حادثه ایرباس 655 در گفتگو با جام جم آنلاین
 • رزمایش ایران - چین قابلیت‌های نظامی جدید ایران را نشان داد/ ناوشکن الوند به تجهیزات ویژه جنگال مجهز شده‌است
 • نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 21 تير 1396 ساعت: 16:51
  برچسب‌ها :